Apteczka Modułowa - Trauma Kit od AEDMax

MODUŁOWOŚĆ to niemalże słowo roku 2021 u Maxów, a system apteczek modułowych Trauma Kit to projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni! Stworzyliśmy i wciąż doskonalimy nasz autorski system apteczek modułowych, który pozwala działać szybko i skutecznie, a to w ratowaniu życia jest najważniejsze! 

Skąd pomysł na apteczkę modułową?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych apteczek. Ich cena waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Różnią się między sobą m.in. opakowaniem i zawartością. Apteczki za kilka złotych, w ładnym lub brzydkim opakowaniu, mogą zawierać kilka produktów zerowej jakości. Apteczki premium z kolei, które kosztują nawet kilka tysięcy złotych, przeważnie są porządnie wyposażone. Korzystanie z nich w sytuacji zagrożenia może jednak stanowić duże utrudnienie w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszystkie produkty w takich apteczkach są bowiem „wrzucone do jednego worka”, bez żadnego podziału czy segregacji względem stanu zagrożenia życia. 

W sytuacji konieczności udzielenia natychmiastowej pomocy poszkodowanemu, gdy pojawiają się emocje i chce się szybko zareagować, szukanie konkretnych opatrunków wśród wielu produktów w apteczce, zawsze stanowi problem. Zadanie jest jeszcze trudniejsze, jeśli takiej pomocy musi udzielić osoba niezwiązana z profesjonalnym ratownictwem oraz nieznająca apteczki, z której ma skorzystać. Istnieje ryzyko, że wśród wielu opatrunków znajdziemy takie, których zastosowanie jest nam nieznane lub użyjemy ich niewłaściwie. Wzorując się na formacjach mundurowych oraz zagranicy, zdecydowaliśmy się posegregować pierwszą pomoc, wyodrębniając konkretne moduły, a tym samym tworząc system apteczek modułowych Trauma Kit.

Co to jest Trauma Kit system?

Trauma Kit system, czyli zestaw modułowej pierwszej pomocy, to nic innego jak apteczki, które są podzielone względem stanu zagrożenia życia na odrębne moduły. Każdy moduł to apteczka odpowiadająca jednemu problemowi, od bardzo ogólnego, jak np. ochrona osobista czy zranienia, po specjalistyczne, jak np. krwotoki, oparzenia czy ewakuacja. Modułowość pozwala w błyskawiczny sposób podzielić zadania wśród ratowników, co umożliwi udzielenie pierwszej pomocy tylu osobom na raz, ile modułów się posiada.

Co łączy wszystkie moduły apteczek Trauma Kit system?

Cechą wspólną każdego modułu jest jego wielkość. Przybliżone rozmiary jednego modułu to 215 × 130 × 55 mm. Dzięki temu, że każdy ma ten sam rozmiar, można je dowolnie ze sobą łączyć, tworząc profesjonalne zestawy gotowe do użycia. Dodatkowo każdy moduł opisany jest w dwóch językach: naszym rodzimym – polskim oraz uniwersalnym – angielskim. Wszystkie moduły posiadają również niewielką karteczkę ze spisem zawartości apteczki, a także obrazkową instrukcję udzielania pierwszej pomocy dostosowaną do danego modułu. Treści przedstawione w instrukcjach są zależne od tematyki modułu, np. w module zranienia znajduje się instrukcja, która wyjaśnia, w jaki sposób zabezpieczyć uraz głowy, jak zatamować krwotok z nosa oraz w jaki sposób zabezpieczyć drobne skaleczenia i zranienia. W instrukcjach zastosowaliśmy czytelne piktogramy, dzięki którym można szybko, skutecznie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dzięki obrazkom nie traci się czasu na wczytywanie się w obszerne treści.

Pamiętajcie! Nie da się stworzyć dobrej apteczki za 5 zł. Koszt apteczki modułowej może wydawać się duży, ale jeśli przeanalizuje się zawartość każdego modułu, to można się przekonać, że nie jest on zawyżony. Nie trzeba również decydować się na zakup wszystkich modułów od razu. Kompletując swoją profesjonalną apteczkę, składającą się z kilku modułów, można rozłożyć zakup, a tym samym również i płatność w czasie. Oferujemy profesjonalną pierwszą pomoc, dlatego kupując apteczki z systemu modułowego Trauma Kit, możecie mieć pewność, że wydane pieniądze zostały dobrze zainwestowane i jesteście w pełni zabezpieczeni. 

Zbiorcze opakowania Trauma Kit

Przewidzieliśmy możliwość tworzenia zestawów z indywidualnie wybranych modułów apteczki. W naszym sklepie dostępne są zbiorcze opakowania, w których można zestawić od 2 do 8 modułów. 

Najmniejszą z nich jest torba Easy Bag 2, mieszcząca wewnątrz dwa moduły Trauma Kit. Kolejno torba Premium Bag 4, w której mieszczą się cztery wybrane moduły. Dla osób chcących skompletować jeszcze bardziej kompleksowy zestaw stworzyliśmy walizki Carry Case mieszczące 6 modułów oraz plecak BackPack 8 na 8 wybranych modułów apteczki lub 6 modułów apteczki i automatyczny defibrylator AED. Dodatkowym atutem plecaka jest wygodna kieszeń na rękawiczki niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz dodatkowe miejsce do umieszczenia kurtki, kasku, czy innych przydatnych rzeczy.

Na każde opakowanie zbiorcze istnieje możliwość założenia plomby, która jest dokładana do zestawów. Dzięki niej osoba chcąca udzielić pierwszej pomocy ma stuprocentową pewność, że nikt wcześniej nie korzystał z apteczki i jest ona gotowa do użytku. Dodatkowo przygotowaliśmy checklisty, aby można było zaznaczyć zużyte podczas akcji ratowniczej materiały.

Istnieje również możliwość stworzenia punktu pierwszej pomocy z zestawu od 4 do 8 wybranych modułów w formie tablicy na ścianę, co stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku zakładów produkcyjnych, dużych przedsiębiorstw lub instytucji. W zamian dwóch modułów można również zamontować defibrylator.

 

Zbiorcze opakowania Trauma Kit

Tak naprawdę ilość modułów w Trauma Kit system jest nieskończona. Jedynym ograniczeniem może tu być nasza wyobraźnia, a jak wiecie, nie narzekamy na jej brak! 🙂

Więcej o apteczkach modułowych i innych naszych nowościach możecie dowiedzieć się z livów na naszym Instagramie – obserwujcie nas i bądźcie na bieżąco! 

Autor

Anna Przybylska

Kobieta wszechstronna – kryminolog, wychowawca, pedagog, ratownik, pracownik socjalny, mama. Na co dzień pracuje w specjalistycznej, zaawansowanej pomocy rodzinom m.st. Warszawy. Niepoprawna optymistka. Miłośniczka minimalizmu i planowania, która twierdzi, że doba ma często więcej, niż 24 godziny. Jej pasją są nowe technologie, pisanie, żeglarstwo, gra na instrumentach, rozwój oraz praca z ludźmi i wspieranie ich w osiąganiu postawionych sobie celów.

Podziel się się wiedzą ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

To również może Cię zainteresować:​

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik