Fantomy
Od lat prowadzimy szkolenia z pierwszej pomocy z użyciem fantomów – są niezastapione do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz obsługi AED. Zawsze zwracamy uwagę na wysokiej jakości wykonanie oraz możliwość wymiany części zużywalnych jak płuca i skóra, dzięki czemu manekin może nam służyć przez wiele lat. Fantomy marki Laerdal od lat towarzyszą nam podczas wszelkich szkoleń i wyjazdów.

Przyszłość w technologii QCPR
Od jakiegoś czasu nie wyobrażamy sobie już szkoleń bez technologii QCPR, która pozwala na bieżącą kontrolę poprawności wykonywanego treningu RKO. Czujniki zamontowane w fantomie przekazują na wybrane urządzenie mobilne (tablet lub smartfon) informacje o tempie i głębokości ucisków. Dzięki ciągłej kontroli w technologii QCPR jakość wykonywanych czynności ratowniczych oraz efektywność szkoleń zostaje znacznie zwiększona.

Postęp technologiczny bez końca
Z pomocą instruktorom przychodzi także technologia LED wizualizująca krążenie i przepływu krwi do mózgu. Dzięki tak realistycznej informacji zwrotnej uczestnicy mogą natychmiast wprowadzić korekty i szybko opanować sztukę prawidłowego RKO. Zainstalowany w manekinie system czujników odczytuje tempo i głębokość uciśnięć – w przypadku nieprawidłowych działań manekin nie zostaje podświetlony w całości.

W naszej ofercie znajdują się fantomy podstawowe, z technologią QCPR, z podświetleniem LED oraz zestawy rozbudowujące podstawowe fantomy do wersji QCPR.
Dodatkowo świadczymy usługi serwisowe oraz zdalnego zarządzania defibrylatorami.
PAD, czyli Public Access Defibrillation to program zwiększania publicznego dostępu do defibrylacji. Promuje umieszczanie AED w przestrzeni publicznej – w infrastrukturze miejskiej, w sklepach, w miejscach pracy i wypoczynku, tak aby każdy mógł być częścią obywatelskiego systemu ratowania życia. Czas jaki minie od zatrzymania krążenia do pierwszej defibrylacji gra tu główną rolę – im szybciej nastąpi wyładowanie, tym większa szansa, że osoba poszkodowana przeżyje. Wyzwolenie impulsu w ciągu pierwszych minut zatrzymania krążenia może zwiększyć przeżywalność nawet do 75%. Jednocześnie z każdą minutą opóźnienia w dostarczeniu wyładowania, szanse na przeżycie obniżają się o 10-12% oraz o ok. 5% gdy prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Publiczny dostęp do AED ma zwiększać świadomość społeczeństwa, ale jego głównym zadaniem jest umożliwienie przeprowadzenia defibrylacji przez świadków na miejscu zdarzenia, jeszcze przed przyjazdem Zespołu Ratownictwa Medycznego.