Moduł Sport - sprawdzony skład dla miłośników sportu

Na sali, korcie, boisku czy lodowisku, a także w powietrzu np. skacząc ze spadochronem. To właśnie w takich momentach, kiedy jesteśmy aktywni fizycznie może wydarzyć się nagły wypadek. Od skręcenia, nadwyrężenia po złamanie. Jak działać w takich przypadkach? Odpowiedzią jest nasz najnowszy moduł stworzony z myślą o miłośnikach sportu i nie tylko. Oto moduł Sport.

Modułowe rozwiązanie

W odpowiedzi na potrzeby osób aktywnie uprawiających sport stworzyliśmy kolejny moduł, który jesteśmy przekonani, że stanie się niezbędnym elementem wyposażenia miejsc związanych z uprawianiem sportów – nie tylko ekstremalnych. 

Stanowi doskonałe zabezpieczenie różnorodnych wydarzeń sportowych i jest niezwykle przydatny nie tylko w pracy fizjoterapeutów, a także dla lekarzy medycyny sportowej. Starannie dobrane wyposażenie zestawu w wysokiej jakości produkty pomoże zaopatrzyć urazy i uśmierzyć towarzyszący im dyskomfort.

Sprawdzony skład - to MAXymalnie szybkie działanie

Modułowe rozwiązanie sprawia, że możemy działać znacznie szybciej i skuteczniej. Dlatego w składzie znajdziemy elementy pozwalające na opatrzenie i zabezpieczenie urazów wynikających z aktywności fizycznej. 

W zestawie znajdziemy elementy pozwalające zachować podstawowe zasady higieny podczas kontaktu z osobą poszkodowaną. To ważne, zwłaszcza w czasach epidemii, aby dbać o własne bezpieczeństwo. Wyposażony został również w zimny okład oraz spray chłodzący, które stosujemy w przypadku obrzęku towarzyszącemu kontuzji. 

Kolejnymi przydatnymi w wielu sytuacjach elementami są plastry – chłodzący i rozgrzewający. Pierwszy z nich znajdzie zastosowanie w sytuacji obrzęku, powstałego w wyniku np. skręcenia kostki zaś rozgrzewający będzie doskonałym panaceum na bolące mięśnie po ćwiczeniach. 

W module znajdziemy także opaski elastyczne. Posłużyć mogą w sytuacji, kiedy musimy podtrzymać założony opatrunek na skaleczoną skórę. Do takiego zranienia może dojść podczas zwykłych ćwiczeń w sali gimnastycznej, kiedy wykorzystujemy np. drewniane drabinki, ławeczki. Pomyśleliśmy również, aby w zestawie znajdowała się pęseta, przy użyciu której precyzyjnie usuniemy ciało obce z rany.

Taping - ulga w bólu przy naderwaniu mięśni i nie tylko

Taping polega na przyklejeniu taśmy w miejscach urazu. Metodę tę stosuje wielu sportowców, a także fizjoterapeutów. Taśma do tapingu sportowego wykazujące świetne działanie lecznicze. Zalecana przez specjalistów i niezastąpiona metoda plastrowania w sytuacji naderwania mięśni, zapobiega postępowi urazu. Pomaga także w lepszym przepływie krwi i limfy, usztywnia stawy, co daje ochronę osobom uprawiającym sport i narażonym na tego typu kontuzje. Taśma jest wodoodporna, posiada warstwę akrylowego kleju, a jej elastyczność jest zbliżona do ludzkiej skóry. 

Wypadek w trakcie meczu ? Naderwany mięsień?

Kinesiology tape stanowi podporę dla mięśnia i chroni przed pogłębieniem urazu. Jest idealnym środkiem bez zawartości jakichkolwiek substancji chemicznych mogących przenikać przez skórę, który pozwoli na dalszą rywalizację sportową. W znacznym stopniu zwiększa siłę mięśniową i wpływa na poprawę ukrwienia

Hydrożele - by w krótkim czasie schłodzić miejsce obrzęku

Twoją pasją jest bieganie? W takim razie, często jesteś narażony na kontuzję. Opatrunki hydrożelowe znajdują zastosowanie nie tylko w chłodzeniu oparzeń, ale także w szybkim schłodzeniu miejsc objętych obrzękiem przy skręceniu czy złamaniu kończyn.

Zawierają one dużą ilość wody i wysoki stopień pojemności cieplnej dzięki czemu skutecznie chłodzą oparzone miejsce. Na powierzchni rany utrzymują równowagę wilgoci, absorbują powstały wysięk lub nawadniają przypadku ran suchych. Olbrzymią zaletą hydrożelu jest to, iż nie przywiera do uszkodzonej powierzchni skóry, zatem jego zmiana jest kompletnie bezbolesna.

Moduł Sport dla aktywnych fanów sportu

Chcesz czuć się bezpiecznie na boisku, korcie czy lodowisku? A może jesteś osobą, która kocha sporty ekstremalne? Moduł Sport został zaprojektowany tak, aby udzielić pomocy osobom aktywnym fizycznie. Można go zabrać ze sobą wszędzie – jego kompaktowy rozmiar pozwala spakować go w plecak czy torbę na trening. Precyzyjnie dobrany skład wspomoże każdą akcję ratunkową, w której liczy się czas. 

Podziel się się wiedzą ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

To również może Cię zainteresować:​

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik