Pierwsza Pomoc 3.0

Najważniejsze wyzwania w Pierwszej Pomocy

Każda osoba w Twojej firmie lub organizacji powinna nauczyć się w praktyce czynności ratujących życie oraz zdrowie.

Szkolenia przypominające z pierwszej pomocy powinny odbywać się co najmniej raz w roku.

Na przeprowadzenie szkolenia z pierwszej pomocy z reguły masz ograniczony czas do kilku godzin. Potrzebujesz go wykorzystać najbardziej efektywnie jak to tylko możliwe.

W określonym czasie potrzebujesz zdecydować, ile czasu poświęcisz na teorię a ile na ćwiczenia praktyczne.

Twoi współpracownicy udzielą pierwszej pomocy tylko w sytuacji, kiedy podczas kursu przećwiczyli daną czynność ratującą życie lub zdrowie w praktyce.

Teoria a praktyka

Gdy organizujesz szkolenie z pierwszej pomocy potrzebujesz zdecydować jak długo będzie trwało. Nasze doświadczenia pokazują, że kwestia czasu poświęconego na szkolenie to największe wyzwanie dla firm i organizacji w Polsce.

Podczas szkoleń z pierwszej pomocy wg. Programu Szkoleniowego Rescue House nasi instruktorzy kładą kluczowy nacisk na ćwiczenia praktyczne - Maxi Praktyka. Wykłady, prezentacje i teoria zostały ograniczone do niezbędnego minimum - Mini Teoria.

Przede wszystkim praktyka

Program szkoleniowy Rescue House został zaprojektowany w taki sposób, aby wszystko co dzieje się na kursie: Mini Teoria, Demonstracje, Podsumowania pomogły Kursantom prawidłowo wykonać ćwiczenia praktyczne. Struktura kursu została dopasowana do ograniczeń czasowych, które bardzo często pojawiają się podczas organizacji szkoleń z pierwszej pomocy. Dlatego tak duży nacisk kładziemy właśnie na przećwiczenie umiejętności praktycznych.

Instruktorzy wykorzystują informację zwrotną, która pomaga w zapamiętywaniu istotnej wiedzy oraz stanowi element motywujący do dalszych ćwiczeń.

Ćwiczenia praktyczne

Nasz kurs podzieliliśmy na moduły, aby Pierwsza Pomoc była jeszcze bardziej skuteczna.

Podczas naszych szkoleń pierwszej pomocy kursanci przećwiczą czynności ratujące życie lub zdrowie, a instruktor upewni się, że wykonują je prawidłowo.

Do ćwiczeń wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości: manekiny QCPR, symulatory zakrztuszeń, AED treningowe, apteczki modułowe, opatrunki hydrożelowe, treningowe opaski zaciskowe.

Oferta szkoleń stacjonarnych

SZKOLENIE
PODSTAWOWE

Czas trwania: 4-5 godzin

SZKOLENIE
ROZSZERZONE

Czas trwania: 5-6 godzin

E-learning

E-learning to sposób zdalnego nauczania z wykorzystaniem internetu i komputera lub smartfona. Do najważniejszych zalet e-learningu można zaliczyć oszczędność czasu i środków finansowych potrzebnych na przeprowadzenie szkoleń z pierwszej pomocy.

E-learning wykorzystuje wiele różnorodnych form przekazywania wiedzy w tym animacje, interaktywne schematy, quizy i sprawdziany wiedzy. Stosowane metody potrafią zaciekawić kursanta i sprawić, że czas przeznaczony na szkolenie będzie efektywnie wykorzystany.

Za pomocą e-learnigu proces uczenia się możemy tak zaplanować i rozłożyć w czasie, aby współgrał z innymi obowiązkami i zajęciami.

Zdalne nauczanie redukuje koszty związane z organizacją szkoleń z pierwszej pomocy. Pozwala to na przeszkolenie z czynności ratujących życie dużej grupy pracowników.

E-learning to również łatwy nadzór nad postępami uczenia się i weryfikacja zdobytej wiedzy przez kursantów.

Dodatkowo daje możliwość objęcia szkoleniem wszystkich pracowników bez konieczności ich fizycznej obecności w tym samym miejscu i czasie.

ZAPISZ SIĘ

i zacznij pomagać

PIERWSZA POMOC

NIGDY NIE BYŁA

TAK PROSTA!

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik