Szkolenie z Pierwszej Pomocy w domu

O tym, że warto uczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, wie każdy. To dlatego, zanim wybuchła pandemia, wiele przedsiębiorstw, szkół i innych instytucji organizowało prowadzone przez profesjonalistów szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W dobie pandemii koronawirusa ta kwestia stała się jeszcze bardziej istotna. W czasach COVID-19 większość stacjonarnych kursów pierwszej pomocy została, niestety, odwołana. Gdzie i w jaki sposób można zatem zgłębiać wiedzę na temat pierwszej pomocy i uczyć się prawidłowego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej? Odpowiedź jest prostsza, niż myślisz – w Twoim własnym domu! 

Nauka Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej w domu

Jeśli Ty lub Twoi najbliżsi chcecie nauczyć się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową albo chcecie mieć możliwość trenowania tej cennej umiejętności w wolnych chwilach, zaopatrzcie się w fantom i uczcie się online z filmików instruktażowych. Po prostu! Nauka poprzez praktykę przynosi najlepsze rezultaty. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w:

Fantom Laerdal Mini Anne – jest to podstawowa, najprostsza wersja manekina do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, na którym uczyć się mogą nawet dzieci. Jego ogromną zaletą, poza niską ceną, są wyjątkowo małe rozmiary, przez co jest wygodny w transporcie i przechowywaniu. Fantom posiada uproszczony kliker, który informuje o odpowiedniej sile wykonywania uciśnięć, dzięki czemu osoba wykonująca czynności resuscytacyjne sama jest w stanie korygować swoje działania. Mimo małych rozmiarów manekin doskonale odzwierciedla anatomię i fizjologię ciała dorosłego człowieka. Pozwala na uniesienia klatki piersiowej, zaciśnięcie nosa, odchylenie głowy i uniesienie podbródka. 

Fantom Laerdal Little Anne QCPR – jest to również podstawowy fantom treningowy, lecz uzupełniony o moduł QCPR – innowacyjną technologię pozwalającą na kontrolowanie poprawności wykonywanego treningu w urządzeniu mobilnym za pomocą bezpłatnej aplikacji. Dzięki poszerzonej informacji zwrotnej gwarantuje bardziej efektywną naukę. Aplikacja pokazuje szczegółowy wykaz głębokości i tempa ucisków, całkowitego zwolnienia ucisku klatki piersiowej, objętości oddechów, a także ilości ucisków i wentylacji. W tym modelu dostępne są również manekiny do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej niemowlęcia – fantom Laerdal Little Baby QCPR i dziecka – fantom Laerdal Little Junior QCPR

Defibrylator Philips HS1 Slim – polecamy również kompleksowy zestaw, w skład którego wchodzi automatyczny defibrylator zewnętrzny AED, który może uratować życie Tobie lub Twoim najbliższym, fantom treningowy oraz kurs pierwszej pomocy, dzięki któremu, wraz z użyciem fantoma, nauczysz się przeprowadzać RKO, czyli Resuscytację Krążeniowo-Oddechową.

Kurs pierwszej pomocy online

Oczywistym jest fakt, że nic nie zastąpi uczestnictwa w stacjonarnych kursach pierwszej pomocy organizowanych przez profesjonalnych, doświadczonych instruktorów, którzy mogą na bieżąco odpowiadać na pytania i korygować błędy popełniane podczas nauki uciśnięć. Wiele umiejętności z tej dziedziny można jednak nabyć samodzielnie w domu, podczas kursów pierwszej pomocy online oferowanych przez wiele firm. Nauka pierwszej pomocy online może być również doskonałym sposobem na spędzanie czasu przez całe rodziny. 

#odemnie i od Ciebie może zależeć czyjeś życie

Wraz z firmą Rescue House stworzyliśmy #odemnie – kampanię edukacyjną ratującą życie. Skupiliśmy się w niej na uświadomieniu społeczeństwu, jak ważna jest reakcja. „Najgorsze, co można zrobić, to nic nie zrobić”. Na stronie kampanii poprzez krótkie filmiki uczymy również, w jaki sposób ta reakcja powinna wyglądać. Kampania #odemnie uświadomiła nam, jak duże jest współcześnie zapotrzebowanie na naukę pierwszej pomocy online oraz zmotywowała do stworzenia platformy e-learningowej, nad którą właśnie pracujemy.

Autor

Anna Przybylska

Kobieta wszechstronna – kryminolog, wychowawca, pedagog, ratownik, pracownik socjalny, mama. Na co dzień pracuje w specjalistycznej, zaawansowanej pomocy rodzinom m.st. Warszawy. Niepoprawna optymistka. Miłośniczka minimalizmu i planowania, która twierdzi, że doba ma często więcej, niż 24 godziny. Jej pasją są nowe technologie, pisanie, żeglarstwo, gra na instrumentach, rozwój oraz praca z ludźmi i wspieranie ich w osiąganiu postawionych sobie celów.

Podziel się się wiedzą ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

To również może Cię zainteresować:​

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik