Trauma Kit – moduł Zranienia

Moduł Zranienia to najbardziej uniwersalny, mobilny i wygodny moduł wśród apteczek modułowych systemu Trauma Kit, jaki posiadamy. Rekomendujemy jego zakup zarówno osobom prywatnym, niezwiązanym w żaden sposób z medycyną, jak i profesjonalnym służbom medycznym.

Cechy charakterystyczne modułu

Przybliżone wymiary modułu Zranienia to 215 × 130 × 55 mm. Jest on takiej samej wielkości, jak inne moduły z systemu Trauma Kit, co umożliwia ich dowolne łączenie w profesjonalne zestawy. Moduł Zranienia, jak każdy inny z systemu, posiada opis w dwóch  językach: naszym rodzimym – polskim oraz uniwersalnym – angielskim. W skład modułu wchodzi również niewielka karteczka ze spisem zawartości, dzięki której wiemy, czego brakuje i co trzeba dołożyć, aby apteczka była kompletna i w pełni gotowa do użytku. 

W opakowaniu jest również obrazkowa instrukcja udzielania pierwszej pomocy dostosowana do zawartości i przeznaczenia modułu. W przypadku modułu Zranienia wyjaśnia ona, w jaki sposób zabezpieczyć uraz głowy, drobne skaleczenia i zranienia oraz jak zatamować krwotok z nosa. Opakowanie modułu Zranienia jest pomarańczowe, co sprawia, że jest ono dobrze widoczne.

Moduł zranienia – kiedy może być pomocny?

Moduł Zranienia umożliwia zabezpieczenie bardzo wielu stanów zagrożenia życia, dlatego to nasz najbardziej uniwersalny moduł. Jest przeznaczony do zabezpieczenia drobniejszych ran, które również wymagają interwencji pomocowej, jak np. skaleczenia. Zebrany w tej apteczce zestaw opatrunków pozwoli zaopatrzyć rany czoła, krwotoki z nosa, skaleczone dłonie i stopy. 

Apteczka jest idealnym zabezpieczeniem szkół, przedszkoli, rodzinnych wyjazdów, wycieczek rowerowych, wyjazdów dziecięcych i młodzieżowych oraz wszelkich zawodów sportowych. Może również stanowić część apteczki, złożonej z kilku modułów w zależności od potrzeb danego miejsca. W przypadku instytucji państwowych, zakładów produkcyjnych, dużych przedsiębiorstw i instytucji rekomendujemy zamontowanie punktu pierwszej pomocy składającego się z zestawu od 4 do 8 wybranych modułów w formie tablicy na ścianę. W zamian dwóch modułów można również zamontować defibrylator.

 

Co zawiera moduł zranienia?

Moduł Zranienia charakteryzuje się mnogością różnorakich opatrunków. Cała apteczka zawiera ponad 30 elementów niezbędnych podczas opatrywania wszelkiego rodzaju ran, zranień i krwawień o małej intensywności. W zestawie znajdują się również rzadko spotykane w innych apteczkach: bandaż adhezyjny (samoprzylepny) oraz specjalne plastry do zamykania ran, które spajają ich brzegi i przyspieszają proces gojenia, minimalizując powstawanie blizn.

Bezpieczeństwo jest w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej najważniejsze, dlatego w module Zranienia znajdują się dwie pary rękawiczek jednorazowych nitrylowych oraz maseczka chirurgiczna, która zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa jest niezbędna. W apteczce znajdują się też chusteczki bakteriobójcze, za pomocą których można odkazić niewielkie zranienia przed zastosowaniem opatrunku.

W skład apteczki wchodzi też 5 uniwersalnych, samoprzylepnych plastrów opatrunkowych do wszelkich skaleczeń i zadrapań, plaster bez opatrunku, bandaże elastyczne, nożyczki, chusta trójkątna, siatki opatrunkowe, opatrunek hydrożelowy na oparzenia, komplet gaz oraz specjalnie przystosowane tampony do nosa, które umożliwiają szybkie i bezpieczne zatamowanie krwotoku.

Mam apteczkę i co dalej?

W przypadku każdej apteczki warto na początku zapoznać się z tym, jak ułożone są w niej wszystkie opatrunki. Znajomość swojej apteczki pozwoli zaoszczędzić czas niezbędny przy udzielaniu pierwszej pomocy. Jeśli będziesz już szczęśliwym posiadaczem modułu Zranienia, dokładnie go obejrzyj, zanim będzie Ci potrzebny!

 

Stawiamy na jakość!

Zapewniamy, że wszystkie elementy apteczki, wraz z jej opakowaniem, są wykonane z materiałów wysokiej jakości. Jeśli chcecie zobaczyć, jak moduł zranienia wygląda w środku, koniecznie obejrzyjcie nasz film na IG, w którym Piotrek pokazuje i omawia każdy jego element!

Autor

Anna Przybylska

Kobieta wszechstronna – kryminolog, wychowawca, pedagog, ratownik, pracownik socjalny, mama. Na co dzień pracuje w specjalistycznej, zaawansowanej pomocy rodzinom m.st. Warszawy. Niepoprawna optymistka. Miłośniczka minimalizmu i planowania, która twierdzi, że doba ma często więcej, niż 24 godziny. Jej pasją są nowe technologie, pisanie, żeglarstwo, gra na instrumentach, rozwój oraz praca z ludźmi i wspieranie ich w osiąganiu postawionych sobie celów.

Podziel się się wiedzą ze znajomymi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

To również może Cię zainteresować:​

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik