Zawiadomienie dot. bezpieczeństwa - AED Philips HS1

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do korespondencji ze strony Philips Polska –  przedstawiciela producenta defibrylatorów AED w sprawie: Zawiadomienia dotyczącego bezpieczeństwa poniżej informujemy co następuje:

  • Producent sprzętu medycznego – Philips Emergency Care and Resuscitation przykłada bardzo dużą wagę do kwestii związanych z bezpieczeństwem i jakością sprzętu medycznego.
  • W latach 2010-2021 na 5 milionów dostarczonych elektrod do defibrylatorów Philips HS1 na całym świecie, wykryto 115 elektrod, w których podczas akcji ratowniczej doszło do rozwarstwienia się żelu i wierzchniej warstwy elektrody.
  • Skala tego zjawiska jest minimalna, jednak ze względu na bezpieczeństwo użytkowników oraz wymogi prawne, producent jest zobowiązany do przeprowadzenia działań informujących wszystkich użytkowników o wykrytym problemie.
  • Philips Emergency Care and Resuscitation – jako producent –  aktualnie pracuje nad całkowitym wyeliminowaniem tego problemu.
  • Do momentu wprowadzenia rozwiązania, które wyeliminuje ten problem, producent Państwa AED – Philips Emergency Care and Resuscitation – przedstawił następującą rekomendację:
  • Należy dalej korzystać z defibrylatorów AED HS1 i elektrod w takim stanie, w jakim są.

W związku z powyższym, na tym etapie nie należy podejmować jakichkolwiek działań. 

Producent defibrylatora AED Philips HS1 – Philips Emergency Care and Resuscitation – planuje do końca 2022 roku rozwiązać powyższy problem. Gdy to nastąpią, dostarczy BEZPŁATNIE nową parę elektrod do wszystkich defibrylatorów AED dostarczonych do Klientów na całym świecie w latach 2010-2022. Państwa urządzenie również zostało objęte tą akcją serwisową.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z przedstawicielem producenta – Philips Emergency Care and Resuscitation – na terenie Polski:

 

Philips Polska Sp. z o. o.

Aleje Jerozolimskie 195B, 02-222 Warsaw, Poland

Dorota P Lech

Quality Manager

Quality Markets – CEE

Mobile: +48 607 330 699

E-mail: dorota.lech@philips.com

Dołącz do programu

Pobierz przykładowy wniosek

Wypełnij dane a otrzymasz dodatkowo poradnik